Incredible India!!!
 
India ma očarila.Cestovanie krajinou, kde človek obdivuje bohatú históriu, kultúru a tradície obyvateľstva, ale taktiež krajinou, kde sa človek stretáva s obrovskou biedou a chudobou. Cestovanie krajinou plnou rôznych kontrastov, prírodných i ľudských. A v neposlednom rade krajinou, takou rozprávkovou, že ešte aj mesiace po návrate človek uvažuje nad myšlienkou, aký jeden nádherný dobrodružný sen opäť raz prežil. Tak taká je kúzelná India…
Kapitolou o sebe sú indické reštaurácie a kvalita ich služieb. Od kedy som sa vrátila z Indie máloktoré slovenské reštauračné zariadenie ma vie vytočiť. Vždy si v duchu poviem: spomeň si na Indiu.S jedlom som mala v Indii naozaj veľký problém ,pretože v reštauráciach neexistuje hygiena a preto mávajú ľudia často žalúdočné problémy.Ja chilli milujem,ale tam to teda vedeli naozaj prehnať.Preto som sa nakoniec skôr uspokojila s varením vlastným.Nechcela som riskovať:)
Fotenie tradičnej SARI.Páči sa vám?Mne áno :)


Super zážitky mám aj z indickej dopravy. Ulice sú preplnené autami, z ktorých väčšina nemá spätné zrkadlá. Značky tam neexistujú, ani prednosť v jazde. Pre nás to bola poriadna džungľa, ale pre nich organizovaný chaos. Keďže neexistujú pravidlá musia sa plne spoliehať na svoju pozornosť.Smerovky sú tu zbytočné. Ako naznačíte ostatným vodičom, že chcete odbočiť? Vystrčíte ruku z okna s dlaňou v znamení „stop” a opatrne sa tlačíte tam kam mierite. Skôr či neskôr vám ostatné autá zastavia a pustia vás. To isté platí pre chodcov. Ak na ulici plnej áut čakáte kým vás niekto dobrovoľne pusti neuspejete. Treba vystrčiť ruku s dlaňou „stop” a tlačiť sa do cesty. A povestné vytrubovanie. Trúbi sa stále a preventívne. A najmä pri každom priblížení sa k inému autu.Mumbai je taký hlučný ,že som si za celý ten čas ,ktorý som tam bola na to nezvykla.Spávať som chodila až okolo pól 3 kedy už hluk trochu ustúpil.

Jazda v rikši :)

Ďalšia zaujímavosť bola tá,že ráno nikto nevstával :)Všetci sa prebúdzali až neskoré doobedie a všetci mali vždy na všetko čas.Vždy boli neskutočne pomalí a všetko im tak strašne dlho trvalo.Tým ,že ja sa považujem za človeka dosť akčného som s tým mala aj problém :)Ale nakoniec som si zvykla,veď čo mi iné zostávalo.
Fotenie diamantov…
Mumbai Gate of India
Taj Mahal
Počas môjho pobytu v Indii som videla mnoho krásnych miest, budov, pamiatok. No zo všetkého čo som zažila a videla sa mne najviac páčili ľudia. Veľa z nás bolo zhrození z biedy. Bieda je tam naozaj neskutočná. No mňa viac zaujala schopnosť ľudí vyrovnať sa so svojou situáciou. Nepoužila by som slovo „šťastní”. Ale zdá sa mi, že boli zmierení so životom. A hoci boli omnoho chudobnejší než väčšina ľudí na Slovensku, boli milí, usmievaví, jemní.
A ja som si z Indie odniesla kľud v duši. Keď vidím ako sa u nás ľudia nervačia a mračia pre drobnosti, a keď to chytá aj mňa, spomeniem si na Indiu a pripomeniem ten pocit, že aj najväčšie problémy sa dajú prežiť s kľudom a úsmevom.
Ďakujem Ti India.
Category: ♥ memories, ♥ Soňa. Comments: 22.

22 thoughts on “Incredible India!!!

 1. Dashulka

  Moc ti to na fotkách sluší, líbí se mi článek celkově, měla bys takových cestovacích psát víc, jestli máš chuť – tenhle post mě moc bavil!

  Reply
 2. Anonymous

  Musel to být velký zážitek, přece jen, kdo se dostane do Indie :)) A jak dlouho jsi tam vlastně byla a kde jsi bydlela? :))

  Reply
 3. Skodulka

  Věřím, že ti to muselo dát mnoho zkušeností a pozměnit pohled na svět.. asi by to potřebovalo vidět více lidí, aby si vážili toho co mají a tak.. některé fotky jsou neskutečné.. ten chlapeček, jak tam sedí je krásnej..! :) ale jinak z toho na mě jde úzkost.. :(

  Reply
 4. Julianna

  milujem takéto krajiny, ale ta chudba, ten kontrast to je strašné, je mi luto, ze proste jedinec sam nemoze nic s tym spraviť :/ Ta ich príroda, a potom ked sa otočíš na druhú stranu.
  ale si krásna!aby to nebolo len take smutne :)

  Reply
 5. Pastelka

  krásny článok!závidím ti,mňa takéto krajiny lákajú!muselo byť super..
  inak na tých fotkách vyzeráš ako porcelánová bábika! :)

  Reply
 6. sonja

  Tento článok sa mi ľúbil a velice :)(Bavia ma takéto články ma bavia :)). Dobrý na zamyslenie. Máme fakt šťastie že žijeme na Slovensku.

  Reply
 7. Anonymous

  Do Indie bych asi ani moc nechtěla – pak bych měla deprese a byla smutná. Navíc nemám ráda tu špínu na ulici a špatnou hygienu. Lidi z Indie bych ale poznat chtěla. Ale kdo ví – nikdy neříkej nikdy!

  Reply
 8. Anonymous

  Do Indie bych se stoprocentně podívat chtěla, ať už s modelingem (což je asi nemožné, když jsem blondýna..takové tam bohužel nejspíše nehledají) tak v normálním osobním životě..strašně mě to láká, to samé i Afrika..moc krásný příspěvěk, závidím ti :-)

  Reply
 9. Anonymous

  vidět naživo Taj Mahal je můj sen, ale myslím, že to taky jen snem zůstane, protože s tou jejich nulovou hygienou bych se tam prostě nesrovnala, proto máš můj obdiv, žes to tam ve zdraví přežila!
  K.

  Reply
 10. marushka.sk

  Krasne si to napisala. Mala som uplne rovnake pocity. Nie su stastni, ale zmiereni so stavom.

  India je dobra krajina na premyslanie. Je to sranda – ked som tam bola tak som velakrat chcela odist – hocikam. Teraz mi to zivocisno tak nejak chyba. India je … nevypocitatelna, stale zivelna, nadherna.

  A hygiena? Ja to vidim niekde na stred – my to uz obcas prehaname, aj oni. Kazdy na inu stranu ;)

  Namaste!
  http://marushka.sk/tag/india/

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*