Tip pre vás: Ako sa udržiavam vo forme.
 
Veľa z vás sa ma pýta, čo robím, aby som sa udržiavala vo forme. Tu je moja odpoveď. Vieme, že 75% úspechu je strava a tých 25% je pohyb. Keď sa stravujete zdravo, ste štíhla – ešte nemáte vyhraté. Svalstvo treba spevniť. Milujem plávanie, tanec a v neposlednom rade Zumbu. Dnes vám porozprávam o Zumbe a odporučím vám inštruktorku, ktorú sa oplatí navštíviť! 

O ZUMBE sa toho narozprávalo už veľa… Čím si získala srdcia svojich fanúšikov? 
V čom je výnimočná? 
Ide o tanečnú hodinu, ktorá kombinuje dynamickú latino hudbu so základnými krokmi latinskoamerických tancov. S radosťou na nej porušujeme viacero zaužívaných aerobikových pravidiel. Počas cvičenia sa dá spáliť až 1 000 kalórií za 60 minút a sú doň zapojené všetky svaly tela, nohy, zadok, brucho, ruky, ale hlavne najdôležitejší sval – srdce. Na hodine vládne pohodová atmosféra, všetci sa usmievajú a bezprostredne bavia. Hlavný slogan Zumby hovorí za všetko: Zabudnite na cvičenie, príďte sa zabaviť na párty! Určite veľmi dobre poznáte ten skvelý pocit a nával endorfínov po pretancovanej noci. Na Zumbe zažijete podobné, akurát v zdravšom prostredí a bez bolenie hlavy na druhý deň.
Prečo sa zo Zumby chudne?

                            Dôvodov je jednoznačne viacero. Zrekapitulujme si tie najdôležitejšie:


 • Zumba patrí do skupiny „kardio“ cvičení. Pozitívne pôsobí na kardiovaskulárny systém. Pri Zumbe je telo stále v pohybe, pretože Zumba je založená na princípoch intervalového tréningu. Počas hodiny sa striedajú pomalé a rýchle rytmy, čím dochádza k zrýchleniu metabolizmu a väčšej strate kalórií.

 • Zumba je predovšetkým aeróbnou aktivitou. Nezabúdajte, že v aeróbnej fáze dochádza k úbytku kalórií a nežiaducich kilogramov. V anaeróbnej k posilňovaniu a budovaniu svalov. 
 • Zumba je zaujímavá a ľudia sa pri nej nenudia! Vďaka tomu podporuje v nadšencoch Zumby pozitívne návyky – pravidelný pohyb a úpravu jedálnych zvyklostí. K vytvoreniu kvalitného jedálnička vedú mnohých cvičiacich samotní inštruktori Zumby.

 • Ľudia jedia veľmi často zo stresu. Ak ste doteraz „zabíjali“ nervozitu, stres a napätie sladkosťami alebo najrôznejšími pochutinami, vďaka Zumbe môžete túto skutočnosť zmeniť. Zumba vám pomôže v zbavení sa negatívnych emócií a zaplaví vás vlnou hormónov šťastia.Výsledkom je obmedzenie konzumácie nezdravých a kalorických pochutín.
 • Ako na to? 
 • Pri Zumbe platí rovnaká zásada ako pri každom pohybe – dôležitá je pravidelnosť. Na hodinu stačí prísť v pohodlnom oblečení, v ktorom sa dobre cítite a ktoré neobmedzuje váš pohyb. Keďže cvičenie dýcha letnou atmosférou, netreba sa báť tvorivosti a jasných farieb. Odporúčam kvalitné tenisky s odpruženou podrážkou, ktoré tlmia nárazy a šetria kĺby.
 • Nevzdávajte sa po prvej hodine!
 • Na prvý pokus nestíha nikto. Ale už po niekoľkých hodinách budete “v tom”. Zumba je totiž vysoko nákazlivá. 

  Vyberte si inštruktora, ktorý vám vyhovuje!
  Nie takého, ktorého odporúča celé mesto. Každá hodiny zumby je totiž úplne iná a závisí od temperamentu inštruktora. Niektorí sú tanečnejší, iní kondičnejší. Skúšajte, ktorá poloha sadne vám.

  Cvičte v telocvični!
  Hoci sú už v predaji dévedéčka, v obývačke nevyťažíte z cvičenia ani 20 percent oproti tomu, čo v telocvični. Zumba je o atmosfére a nálade. Na maximálny výkon sa dokážete povzbudiť najlepšie v skupine!

  A všetkým Košičankám odporúčam kamarátku  Janku  www.zumbakosice.com! Určite navštívte jej hodinu ZUMBY.  


Category: ♥ healthy lifestyle. Comments: 7.

7 thoughts on “Tip pre vás: Ako sa udržiavam vo forme.

 1. Daňana

  To nemyslíš vážne toto je znamenie :DD, práve som si hovorila, že by som potrebovala o5 začať chodiť plávať alebo salsovať, nad zumbou som rozmýšľala už dávnejšie ale vždy mi niečo nevyhovovalo, ďaleko, blbý čas a tak. A trz pozriem na tvoj blog, ideálna vzdialenosť, relatívne dobrý čas, ešte odporúčanie od teba a dokonca v KOŠICIACH :D NEVERÍM :D. Takže odporúčaš??

  Reply
 2. Angelika

  Na zumbu chodievam cez prázdniny, v iné dni mávam každý druhý deň tanečný tréning :) cez zimu chcem začať chodiť plávať :) pohyb zbožňujem :)

  Reply
 3. Skodulka

  Začala sem chodit asi před měsícem a strašně mě to baví.. je úžasná.. :) včera sme teda byli u jiného instruktora než obvykle a to mě moc nebralo, trochu sem se nechytala, ale jinak to nemá chybu! :D

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*